Trend MINIMALIZMUS

02.02.2021

"MINIMALIZMUS" je trendom pre jar a leto 2021.

Minimom, dosiahnuť maximum. Maximálne ostať svoja, s dušou v očiach. Zachovať si svoju tvár. Byť teda originálom ako sme boli stvorení. Každý osobitne, neopakovateľne. Rodíme sa ako originál, neskončime ako kópia.

Trend takmer neviditeľného základu, bez hrúbky materiálu dá vyniknúť peknej prirodzenej pokožke, nie maske. Ide o čo najprirodzenejší vzhľad. Žena má tvorivú slobodu vyjadriť sa v jednoduchosti. Dosiahne okamžitú harmónia v duchu menej je viac.

Líčenie zahŕňa kultúrnu rozmanitosť, seba vyjadrenie v detaile, v čistote. Dôraz sa kladie na zdravo vyzerajúci make-up, niečo medzi romantizmom a jarnou sviežosťou. Samozrejmá je aj dôslednosť vyberania produktov a starostlivosti bez toxických látok. Návrat k prírode.

Zväčša sa zvýrazňuje jeden prvok na tvári. Napríklad obočie prirodzene učesať, prípadne pregélovať alebo zľahka prejsť tieňom a krémovou linkou rovnakej farby tak, aby si stále zachovalo prírodný efekt. Ak sa zvýraznia oči, tak poväčšine len s linkou alebo len s tieňom na oživenie. Na pery sa uprednostňuje farba plodov- malina, drienka, brusnica, jahoda, hloh, čerešňa, višňa, čučoriedka. Rúž sa aplikuje bez kontúrky, zľahka, štetcom alebo prstom. Ak to stojí iba na lícenách, lícenka má za úlohu osviežiť, dať zdravý výraz pleti. S lícenkou sa môže aj presviežiť celá tvar na vhodných miestach. Stále sú trendom aj čelenky alebo stuhy do vlasov.


Vizáž a vlasy : LeRen Renáta Lenčéšová.

Foto: Petra Ševčíková a Marieta Bajči Zuziková

Text: LeRen Renáta Lenčéšová