Sofia Jewelry

Kvalitné obrúčky a šperky vďaka ktorým sa stanete očarujúcou nevestou.

Každá nevesta sa chce na svadbe cítiť očarujúco. Ak ste si už našli tie pravé šaty, nemali by k nim chýbať šperky. Ich výber je pre vás veľmi dôležitý, lebo pozdvihujú vašu krásu. Pripravili sme pre vás niekoľko rád ako na to.

Obrúčky

Skôr, ako vyberieme šperky pre vás, pozrime sa spolu na obrúčky, ktoré budete nosiť vy aj váš partner dlhé roky. Myslite preto na materiál a kvalitu spracovania.

Vyfiltrujte prstene, z ktorých si následne budete vyberať. Zamerajte sa najmä na:

 • materiál
 • farbu kovu
 • dizajn

Materiál

Najobľúbenejší materiál je 14 alebo 18 karátové zlato. Hodí sa na každodenné nosenie a je nenáročné na údržbu. Menej častá je platina a paládium. Z lacnejších ródiované striebro alebo chirurgická oceľ.

TIP: Premyslite si, koľko môžete do obrúčok investovať. Veľmi vám to zjednoduší výber. Pokiaľ sa rozhodnete pre zlato, výslednú cenu ovplyvňuje prevedenie, ale aj množstvo použitého materiálu. Ak chcete ušetriť, vyberte si obrúčky o niečo užšie a s nižším profilom. Ak túžite po niečom exkluzívnom, zamerajte sa na platinu a masívnejšie zlaté prstene. Paládium je farbou aj vlastnosťami podobné platine. Je však krehkejšie a cena je nižšia ako pri zlate. Neplánujete prstene nosiť denne? Skvelé budú pre vás strieborné alebo oceľové modely, ktorých cena je zlomkom ceny zlatých.

Farba

Pri zlate môžete vyberať z klasického žltého zlata alebo romantického ružového, či obľúbeného bieleho zlata. Môžete si zvoliť aj obrúčky v kombinácií týchto farieb. Platina aj paládium majú tmavosivú farbu.

Dizajn

Snúbenci často hľadajú jednoduché línie prsteňov. Siahnite po úzkom a hladkom prevedení, ktorý má na priereze tvar písmena D, ktoré je jedným z najpohodlnejších. Túto voľbu ocenia hlavne muži, ktorí doposiaľ šperky nenosili. Dostupné sú aj prepracovanejšie dizajny. Zaujímavá je matná povrchová úprava, rôzne ornamenty či vsadené kamene.

Gravírovanie

Spraví z vašich prsteňov jedinečné kúsky. Nechajte si na obrúčky vygravírovať dátum vášho sobáša, meno partnera, alebo odtlačok jeho prsta.

TIP: Nenechávajte si objednávku obrúčok na poslednú chvíľu! Objednajte aspoň v 8-týždňovom predstihu. Vyhnete sa tak prípadným nepríjemnostiam.

Romantické perly

Svadba je ideálna príležitosť pre perlové šperky v rôznych farebných prevedeniach.

 • klasické biele
 • nežné ružové
 • elegantné sivé

Máte na výber zo širokej palety strieborných aj zlatých šperkov kombinovaných s perlami.

 • klasické perlové šnúry pôsobia elegantne a hodia sa takmer ku každému strihu svadobných šiat
 • jednoduché napichovacie perlové náušnice sú univerzálnym kúskom, ktorý pristane každej žene
 • pri vyčesaných vlasoch skúste výraznejšie visiace náušnice s perlami doplnené o trblietavé zirkóny

Trblietavé šperky

Chcete krásne ligotavé šperky? Siahnite po zirkónových šperkoch. Doplnia aj jednoduché šaty. Vyberať môžete z drobných, ale aj výrazných a pútavých kúskov.

 • skvelou voľbou sú zladené sety náušníc a prívesku alebo náhrdelníka

Ak zvolíte kvalitný set, môžete ho neskôr využiť aj na iné spoločenské udalosti. Nemusíte sa trápiť tým, ako šperky zladíte.

 • dodajte bielym šatám farebný akcent vďaka šperkom s farebnými zirkónmi

TIP: Chcete sa cítiť ešte luxusnejšie? Potom sú pre vás skvelou voľbou jemné diamantové šperky.

O nás

V SOFIA Jewelry ponúkame širokú paletu šperkov pre váš deň D. V 14 predajniach a e-shope SOFIA.sk nájdete zásnubné prstene, obrúčky, ale aj zlaté a strieborné šperky s perlami, zirkónmi a prírodnými kameňmi. Vďaka vlastnej značke SOFIA vám prinášame vždy aktuálne dizajny.

SOFIA Jewelry patrí medzi najväčšie siete klenotníctiev na Slovensku. O kvalite našich služieb svedčia dlhoročné skúsenosti a spokojní zákazníci, ktorí sa k nám radi vracajú. Naším cieľom je vám poradiť čo najlepšie.

Nič nenahradí osobné stretnutie, avšak aj v týchto dňoch sa môžete na nás obrátiť. Kontaktujte nás na Infolinke 0903 93 93 93, na info@sofia.sk alebo v chate na našej stránke. Skúsený personál vám ochotne pomôže s výberom či už typu, alebo veľkosti šperku.